Miejski konkurs recytatorski "Kudowskie Impresje Poetyckie"

Kategoria: dzieci Opublikowano: poniedziałek, 02 marzec 2020

Zobacz galerię zdjęć

To były już 10. Kudowskie Impresje Poetyckie pod patronatem Burmistrz Miasta Kudowy-Zdrój.

Po raz drugi konkurs odbywał się w Kudowskim Centrum Kultury i Sportu na sali widowiskowej. Recytowali uczniowie kudowskich szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi (kl. IV-VI ) i starsi (VII-VIII). Gościnnie wystąpili również przedstawiciele liceum. Konkurs miejski jest drugim etapem XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik. Zwycięzcy przechodzą do etapu powiatowego, wśród nich znaleźli się:

kategoria młodsi :
I miejsce – Hanna Grzegorczyk (Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kudowie- Zdroju)
II miejsce- Maja Pinkava (Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kudowie-Zdroju)
III miejsce- Natalia Onichimowska (Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kudowie-Zdroju)
ex aequo III miejsce– Agnieszka Biernacka (Zespół Szkół Publicznych im Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju)

kategoria starsi :
I miejsce -Anna Dubicka (Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości)
II miejsce- Wojciech Grzegorczyk (Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kudowie- Zdroju)

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za występ w etapie powiatowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy ( w tym cztery wyróżnienia) i nagrody.
Organizatorami konkursu byli: Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju, Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie-Zdroju, Kudowskie Centrum Kultury i Sportu, Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Publicznych im Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju.