Liga Niezwykłych Umysłów - programowanie w bibliotece

Opublikowano: środa, 02 wrzesień 2020

Dzięki przystąpieniu do projektu Koduj_Pro, nasza biblioteka będzie bezpłatnie udostępniać kursy podstaw programowania w języku Python oraz podstaw języka SQL na platformie LNU swoim użytkownikom. Bezpłatny pakiet Koduj_Pro zawiera kursy: Python Level 1 oraz SQL Level 1.. Pakiet wypożyczany jest czytelnikowi na 3 tygodnie, po tym czasie zostanie automatycznie zwrócony do dyspozycji biblioteki. Biblioteka w ramach projektu, na okres 12 miesięcy, otrzymała dwie nieodpłatne licencje  obejmujące oba wymienione wcześniej kursy. Użytkownicy po założeniu indywidualnego konta na platformie LNU aby otrzymać dostęp do bezpłatnych kursów czyli w celu "wypożyczenia" licencji będą musieli podać bibliotece tzw. LNU ID (numer indywidualnego konta na platformie LNU), w celu "przypisania" do konta biblioteki.

Wprowadzenie do platformy LNU

Jak nauczyć się programowania w C++, Javie lub SQL z platformą LNU?

W pakiecie Koduj_Pro, użytkownik otrzymuje dostęp  do kursów:

Python Level 1: Rozdziałów: 7 Lekcji: 169

Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

SQL Level 1: Rozdziałów: 5 Lekcji: 116

Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobierani danych, sortowanie, warunki - operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

unnamed  images    NPRCz 850x450