Nasza Mała Biblioteka

Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 7-9 lat. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od sześciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach podstawowych na Słowenii.
W latach 2015-2016 projekt „Nasza Mała Biblioteka” będzie zatem realizowany na Słowenii, w Polsce i na Litwie w ramach unijnego programu Kreatywna Europa. Liderem i koordynatorem projektu jest KUD Sodobnost International.

 Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej czytaniem książek. 
Inne cele projektu „Nasza Mała Biblioteka” to:
 propagowanie czytania książek wśród dzieci,
 kształtowanie gustów literackich i plastycznych najmłodszych czytelników,
 rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci,
 prezentacja kultury Polski, Litwy i Słowenii,
 integracja twórców książek trzech europejskich partnerów,
 bezpośredni kontakt młodych czytelników z twórcami książek,
 nawiązanie nowych kontaktów oraz wzmocnienie komunikacji między osobami i instytucjami przystępującymi do projektu.Oprócz ciekawych książek i materiałów edukacyjnych każdy uczestnik projektu „Nasza Mała Biblioteka” będzie miał okazję wziąć udział w niepowtarzalnych wydarzeniach kulturalno-literackich.

 

Przez cały czas trwania projektu w Teatrze Lalka będzie również otwarta interaktywna biblioteczka - z książkami, zdjęciami, rysunkami dzieci, kukiełkami bohaterów oraz innymi materiałami dotyczącymi projektu. Znajdzie się tu także skrzynka na listy, do której wszyscy będą mogli wrzucać swoje opinie i uwagi o przeczytanych książkach.

Partnerzy:

 
images indeks PCRS kwadrat funmedia logo   funmedia logo Kudowa
         
images Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowegosvg   NPRCz 850x450  
         
fundacjaorange l1 rgbmale 1545068 192988140895360 2043798836 n logo NMB labib logo nazwa PL 300dpi
         
CPCD logo 01 FA skansen nachod

 FRSI