Książkowa Apteczka

Biblioteka nieczynna, ale ani na chwilę nie zapominamy o naszych Czytelnikach!

Pamiętacie szafę bookcrossingową ze Skweru Kultury? Teraz dla Waszej wygody szafa stanęła przy wejściu do biblioteki, by ratować zdesperowanych Czytelników w książkowej potrzebie!
Codziennie będziemy dokładać książki, które uzbierały się z Waszych darów, a które teraz poratują innych.

Zasada jest prosta: Bierzecie książki.
Nie oddajecie. Nie przynosicie nowych.
Po prostu zabieracie.

Co zrobić z książkami po przeczytaniu? Wymieniajcie się w gronie znajomych lub odłóżcie na bok - przyniesicie je, gdy znów otworzymy bibliotekę.

Powtarzamy:

NIE WSTAWIAJCIE DO SZAFY ŻADNYCH KSIĄŻEK.

Ani "wolnych" ani tym bardziej bibliotecznych. Minął Wam termin oddania? Spokojnie, przecież wiemy, że to nie Wasza wina - oddacie gdy znów otworzymy bibliotekę.

Podajcie informację dalej, szczególnie tym, którzy nie mają dostępu do komputera i Internetu.
Dbajcie o siebie i trzymajcie cieplutko!

zamknięta szafa przed wejściem do biblioteki   otwarta szafa z książkami przed wejściem do biblioteki

czytelniczka wybiera książki z szafy przed wejściem do biblioteki

images Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowegosvg   NPRCz 850x450

CPCD logo 01 FA skansen nachod